Úvod  » informace


INFORMACE

Horolezec, který nebyl v Himalájích není horolezec. Podobně je tomu i s jachtingem v Karibiku....

 

Informace

Doprava 
Rádi Vám zajistíme levné letenky do Karibiku. 
Z cenových důvodů doporučujeme včasnou rezervaci letenek. Čím dříve letenky pořídíte, tím levnější budou. 
Příklady leteckého spojení:

 • Na Grenadu (GND), Trinidad a Tobago (TAB), St. Lucia (UVF) a Antigua (ANU) se nejlépe létá s let. spol. Britishairways. Ceny zpátečních letnek se pohybují kolem 25 000,- Kč včetně všech poplatků. 
  Levnější možností jak se dostat na tyto ostrovy je s let. společností Monarch z Londýna (Gatwick) nebo Condor z Frankfurtu. Ceny zpátečních letenek včetně všech poplatků jsou cca 12 000,-Kč. Do Londýna se dostanete s nízkonákladovými leteckými společnostmi.
 • Na francouzské ostrovy : Martinik (FDF), Guadeloupe (PTP) a St. Martin (SXM) lze letět z Prahy či Vídně přes Paříž s leteckou spol. Air France. Ceny letenek se pohybují kolem 25 000,- Kč včetně všech poplatků. Levnější variantou je let nakombinovat. Do Paříže letět nízkonákladovou leteckou spol., nebo jet autem či autobusem. Z Paříže potom létají do Karibiku letecké spol. Corsair a Air Caraibes. Ceny těchto letenek jsou cca 500,- Euro včetně poplatků.
 • Na Panenské ostrovy se létá na ostrov Tortola (TOV). Létá tam Air France a KLM. Ceny letenek jsou proměnné. 
  Kontaktujte nás ohledně zajištění levnějších letenek. 
  Na přání, po domluvě bude posádka vyzvednuta na letišti a odvezena na loď, zejména na ostrově St. Maarten. 

  Odkazy na letecké společnosti
 • www.aircaraibes.com 
 • www.corsairfly.com 
 • www.airfrance.com 
 • www.klm.cz 
 • www.monarch.co.uk 
 • www.condor.com
 • www.britishairways.com 


Jídlo 
Dle našich letitých zkušeností je pro Vaše pohodlí nejvhodnější stravování all inclusive, které vychází na 14,- Euro / osoba / den. Cena je vždy úměrná době pobytu. Díky obsluze lodi budete mít možnost ochutnat i místní exotická jídla. Alkoholické a nealkoholické nápoje si kupuje posádka sama po příletu. 
Pokud by jste si chtěli sami vařit, lodní kuchyň je standartně vybavena. Potraviny jsou na ostrovech o něco dražší než v Evropě, ale za přijatelné ceny. Také je možnost dovozu vlastních zásob. Doporučujeme si dovézt sýry a salámy. Pro šikovné rybáře je však na ostrovech dostatek příležitostí. V přírodě se lze občas samozásobit i tropickým ovocem- kokosovými ořechy, banány, mangy, grepy. Večer lze v restauraci ochutnat i speciality místní Kreolské kuchyně, zrovna tak jako místní koktejly.

Očkování 

Očkování proti covid-19 je momentálně nutné na všech karibských ostrovech.
Preventivní očkování v těchto oblastech není povinné ani nutné. 

Pojištění 
Doporučujeme uzavřít zdravotní pojištění pro cesty do ciziny, pro potapěče pak i speciální pojištění DAN. Loď je pojištěna a zákonné pojištění kryje škody do výše 1 mil. Euro. Zdravotní péče na ostrovech je na vysoké úrovni. 

Počasí 
Karibské ostrovy leží v pasátní oblasti, vyznačují se stabilním počasím, pravidelným větrem a vyšší vlhkostí vzduchu. Denní teploty se pohybují kolem 29- 32°C. V noci teplota klesá na 25- 26°C. Teplota vody je v závislosti na ročním období mezi 27-31°C. I v hloubce kolem 40m přesahují hodnoty teploty vody 26°C. 

Maríny, kotvení 
Karibská oblast je známá velkým množstvím dobrých přírodních kotvišť. Proto není nutnost stát v maríně. Jinak cenové relace marín se pohybují přibližně stejně jako v Evropě, tedy 50-80 Euro za noc za celou loď. 

Internet v Karibiku 
Na vybraných ostrovech je možnost WIFI připojení přímo na palubě lodi. Na ostatních ostrovech máme vytypovaná místa s možností WIFI připojení na břehu. 

Kapitán a hosté (obsluha lodě a posádka) 
Loď je provozována pouze s kapitánem. Posádka se může podílet na řízení, navigaci a obsluze lodi. 
Pro nováčky: kapitán Vás rád naučí základům jachtingu. 
Pro jachtaře: kondiční plavby. 
Střídaná posádka opouští loď v den střídání do 9.00 hod. Nová posádka nastupuje po16.00 hod. 

Měna 
Na Martiniku, Guadelupu, Sv. Bartoloměji a Sv.Martinu se platí v Euru. Na ostatních ostrovech se platí v US dolarech, nebo místními EC dolary které Vám vymění na místě. Je také možný a bezpečný výběr z bankomatů. Výhodná je platba kreditními a platebními kartami, které jsou bez problémů akceptovány na všech ostrovech. 

Co s sebou 
Vzhledem k teplému podnebí naprosto stačí: šortky, plavky, trička, letní obuv, pokrývka hlavy, sluneční brýle, sluneční krém ( min. faktor 20 UV) a ručníky. Doporučujeme cestovat ve sportovních botách, které se Vám budou hodit na případné výlety. Fotoaparáty, kamery a telefony lze dobíjet na lodi (12V, 220V) na vetšině ostrovů je telefonní signál. Vzhledem k neskladnosti kufrů prosím necestujte s kufry, ale s cestovními taškami. 

Oblast Karibských ostrovů 
Malé Antily patří mezi oblasti, které jsou jachtaři a potápěči nejvíce vyhledávány. Díky své velké rozloze, členitosti a relativně malému osídlení lze snadno najít malebnou zátoku s průzračným mořem a písečnou pláží obklopenou palmami a džunglí, díky níž je z pevniny absolutně nepřístupná a kde jedinou stopou civilizace je Vase loď ... Stálé počasí spolu s pasátem vytváří ideální podmínky pro plachtění. Členité mořské dno kolem ostrovů vulkanického původu spolu s korálovými reefy oplývá množstvím exotické flory a fauny, takže potápění a šnorchlování v těchto místech je zážitkem na celý život. Také příroda na ostrovech stojí za pozornost. Naši hosté často řeší otázku zda se potápět či raději podniknout výpravu na pevninu. 

Informace pro potápěče 
Loď je vybavena 9ti potápěčskými lahvemi, které není problém na většině ostrovů naplnit. 
Cena plnění jedné lahve je cca 10,- Euro. Kromě plnění lahví posádka za potápění nic neplatí. 
Dále je na lodi dostatek olov, ABC. 
Pro ortodoxní potapěče doporučujeme přivézt si vlastní automatiku, žaket, masku apod. 
Kapitán - obsluha lodi s Vámi na přání může absolvovat jednotlivé ponory jako průvodce ( buddy system). 

Bezpečnost v Karibiku 
Kriminalita je na ostrovech Malých Antil nízká. Přesto je třeba dávat si pozor na vlastní věci jako všude na světě. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští, chováte-li se k nim vstřícně. 
Na ostrovech nehrozí žádné nebezpečí, budete-li dodržovat rady zkušené obsluhy lodě. 
Nevyskytují se zde ani žádné tropické nemoci. 

Bezpečnost na moři 
Základem bezpečnosti plavby na plachetnici je zejména disciplína lidí na palubě spočívající v dodržování pokynů kapitána. Loď je v dobrém technickém stavu a pravidelně servizovaná. Loď je vybavena všemi dostupnými a předepsanými bezpečnostními prostředky pro záchranu lidských životů. Na lodi je záchranný ostrůvek pro 10 osob, satelitní záchranná radio-bóje EPIRB 406, záchranný člun, lodní radiostaniceVHF a 2 ruční radiostanice VHF, mobilní telefony GSM, signální rakety, záchranné vesty pro 12 osob, lodní lékárna, záchranná podkova, bezpečnostní popruhy a samozřejmě hasící přístroje. To vše společně se zkušenostmi kapitána a celosvětově záchranným systémem pobřežních radiostanic přispěje k bezproblémovému a bezpečnému průběhu Vaší plavby. 

Hygiena na lodi 
Loď je vybavena pěti dvoulůžkovými kajutami z nichž každá má svou toaletu (splachovanou slanou vodou) s sprchou. Je třeba si ovšem uvědomit že loď je samostatná jednotka a není napojena na žádný vodovodní systém ze břehu a proto je nutno šetřit vodou. Kapacita vody na lodi je 1050 litrů , tudíž zásoba sladké vody není neomezená. S ohledem na délku a charakter plavby, je tedy třeba počítat s mírnou trochou skromnosti. Šetrnost a ohleduplnost však neznamená stop čistotě! Konec konců všichni se přeci koupeme v moři. Těžko naleznete ubytování, které je blíže moři, nežli loď! 

Jachting v Karibiku 
Karibik je nazýván jachtařským rájem pro své ideální jachtařské podmínky. Nejen stálý směr a síla pasátních větrů, ale i vzájemné postavení ostrovů plavby po Karibiku velmi zpříjemňuje. Za zmínku stojí i celoroční příznivé teploty vzduchu i vody. Možná právě proto je zde charter tak rozvinut. Jachting je tu vhodný i pro nejachtaře. Proč také strávit dovolenou před hotelem na hotelové pláži, když můžete denně navštěvovat nová místa, která nejsou jinak dostupná než z lodi. Navíc díky obsluze lodě, která tu žije již 10. rokem máte jedinečnou možnost poznat pravé krásy Karibiku, nejen ty "turistické". 

Mořská nemoc 
Nejspíš se asi jako každý obáváte mořské nemoci. Je to stav který může postihnout úplně každého a na druhou stranu to není nic tak hrozného. Přehnané obavy jsou zbytečné. Mořská nemoc aneb kinetóza je stav krátkodobý a naštěstí ne u každého znatelný. Za léta naší praxe již víme jak této nemoci předcházet a díky tomu vám slíbit příjemný a ničím nerušený pobyt na lodi. Mimo jiné účinnými pomocníky jsou např. Kinedril , Nokinal nebo Torekan, které dostanete v každé lékárně. 
Na lodi je možnost zakoupení náplastí Transderm - V proti mořské nemoci. Účinná látka je Scopolamine 1,5 mg, které účinkují 3 dny bez nepříjemných vedlejších účinků. 

Turistika v Karibiku 
Pro milovníky přírody jsou ostrovy v Karibské oblasti pravým rájem. Ostrovy jsou sopečného původu, tudíž výlety na sopky, vodopády a do pralesů mohou být na denním pořádku. Vaše obsluha lodi se po vstupu na pevninu stane vaším osobním průvodcem za poznáním místní, tropické fauny a flóry, nebo Vám poradí kam se vydat za dobrodružstvím. Na vzdálenější místa je možno se dopravit půjčeným autem, taxi nebo místní veřejnou dopravou. 

Potápění v Karibiku 
Karibik je známý svou faunou a flórou. Korálové útesy, křišťálově čisté moře a bohatý podmořský život poskytuje ideální podmínky pro potápění a šnorchlování. Malé Antily patří k nejvyhledávanějším potápěčským destinacím na světě vhodné pro potápěče všech úrovní. Na některých lokalitách je možno potápět se přímo z jachty, kde je prostorná platforma na zádi. Na jiné lokality se popojíždí člunem s 15Hp motorem. 
Pro prozkoumání méně dostupných potápěčských lokalit je možnost využití služeb místních dive center. 
Přístrojové potápění na Malých Antilách je volné kromě ostrovů Dominica, St.Lucia a Tobago cays, kde je nutný doprovod místního dive centra. 
Je třeba mít na paměti, že trávíte dovolenou na jachtě - plachetnici, tudíž potápění z lodě není totéž co dive safari. 

Rybaření v Karibiku 
I nerybáři si po pár dnech oblíbí neustálé napětí vytvořené vláčením návnady za lodí a radostí z úlovku, který nebývá zrovna malý. Kapitán Vám s láskou ryby připraví na různé způsoby. Ortodoxní rybáři mají jedinečnou možnost strávit lovem ryb i 24 hodin denně. 
Mezi nejčastější úlovky patří tuňáci, barakudy, dorády, makrely, královské ryby, wahoo a spousta dalších druhů ryb. Největší zážitek však budete mít při lovu tarpona. Tarpon patří mezi nejbojovnější ryby světa a boj s touto rybou je opravdovým zážitkem a uspokojí i toho nejnáročnějšího rybáře. Výjimkou není ani lov plachetníků, mečounů, rejnoků nebo i žraloků. 
K dispozici je člun, dva pruty na troling a čtyři malé přívlačové pruty. 
Máte- li své oblíbené "cajky" přivezte si je s sebou. S návnadami rádi poradíme :-). 

Kiteboarding a windsurfing v Karibiku 
Jste li milovníkem těchto krásných sportů, pak je to dovolená pro Vás. Karibik je nazýván jachtařským rájem pro jeho ideální větrné podmínky, zejména prosinec - únor. Provezeme Vás po několika kiteboardových a windsurfových lokalitách, kam je možno se dostat pouze lodí což pro vás bude nezapomenutelný zážitek. Na lodi je dostatek místa pro uložení vašich hraček. A navíc: Vaše obsluha lodi těmto sportům fandí!!! 

Charter , pronájem lodí v Karibiku 
Využijte možnosti pronájmu nadstandartně vybavených lodí s českými zkušenými kapitány, kteří znají dokonale danou lokalitu nejen na moři, ale i pevnině. Možnost plaveb ve flotile. Pronájem jachet je možný celoročně. Po domluvě pronájem lodě v Karibiku i bez kapitána. 
Přivezte si moře zážitků z moře. 

Plavby Karibikem 
Plavba Karibikem na lodi pro všechny. 
Náš yacht club nabízí plavby v Karibiku po různých trasách. Přibližné trasy a termíny jsou vypsány v plánu plaveb. Záleží jen na Vás, kterou trasu a termín si zvolíte. Nevíte- li si rady s výběrem té nejlepší a nejvhodnější trasy právě pro Vás, neváhejte nás kontaktovat a my Vám poradíme. Při včasné rezervaci je možné termíny a trasy měnit podle přání. 
Nabízíme okruží plavby po Karibiku a nebo plavby jednosměrné. 
Okružní plavba začíná a končí na stejném ostrově. Místo příletu a odletu je shodné. Každý den, ale poznáváte nová místa. 
U jednosměrné plavby se přilétá na jiný ostrov než ze kterého se odlétá. Je zde několik ostrovů, které se dají takto kombinovat a ceny letenek jsou stejné. 
Jednosměrné plavby jsou BEZ PŘÍPLATKU. 

Karibik na jachtě, lodi, plachetnici 
Dovolená pro každého. 
Nabízíme jachting pro náročné, ale i méně zkušené jachtaře. Na své si přijdou i úplní nováčci, kteří si jistě nový styl dovolené oblíbí. 
Vhodná dovolená i pro rodiny s dětmi. 
S námi se nenudíte, s námi se neztratíte .... 

Plavba po Orinoku 
Jedná se o dobrodružnou plavbu, kterou doporučujeme milovníkům něčeho opravdu neobvyklého. Plout na plachetnici po řece je velkým zážitkem!!! 
Očkování pro tuto oblast není povinné, ale je doporučeno očkování proti žluté zimnici. Doporučujeme si dovézt vlastní moskytiéru a repelenty. 
Vzhledem k osídlení Delty Orinoka místními Warao indiány, kteří nepoužívají peníze a neznají jejich hodnotu doporučujeme přivézt spoustu drobných dárků pro směnný obchod, který v této oblasti skvěle funguje. 

Exotické svatby v Karibiku 
Stále více lidí touží po exotické svatbě nebo luxusní svatbě. Sníte o svatbě na pláži při západu slunce? Líbilo by se vám uzavřít sňatek na jachtě? Svatba na jachtě má to správné kouzlo. Právě pro Vás je svatba v zahraničí tím pravým a ideálním místem, kde si říct své sladké ano. Je to neobyčejný zážitek a zábava, vstoupit do svazku manželského ve vzdálené a exotické destinaci. Užívat si svatební obřad pod tropickými palmami na břehu průzračného moře. A to vše za velmi příznivé ceny. 

Svatební cesta po Karibiku 
Proč nespojit Vaši dovolenou se svatební cestou? Těžko budete hledat romantičtější a luxusnější svatební cestu, než je plavba na nadstandardně vybavené jachtě po kouzelných ostrůvcích Karibiku. Zavezeme Vás na bílé opuštěné romantické pláže s kokosovými palmami. Zde si můžete vychutnávat pravý ráj s chlazeným šampaňským v ruce. 

Fotografování v Karibiku 
Pro ty, kteří rádi fotí jsou Karibské ostrovy tím pravým místem. Přivezete si fotografie nejen krásné přírody bez lidí, ale i místních domorodců, zvířat, tropických rostlin a květin. Skvělá příležitost je i pro podvodní fotografie. Pro zálohování fotek Vám doporučujeme přivézt si USB Flash disk. 


KONTAKTUJTE NÁS OHLEDNĚ DALŠÍCH INFORMACÍ

 
Copyright © 2008 - 2024 Dovolená na jachtě v Karibiku pro každého | www.caribbeanholiday.cz